yükleniyor...

Pixi.

Pixi is a creative multi-concept WordPress theme will help business owners create awesome websites.

Address: 121 King St, Dameitta, Egypt
Phone: +25-506-345-72
Email: motivoweb@gmail.com

Pergola Nedir ?

  • 20 Ocak 2021

Bahçelerde gölgelik olarak da tercih edilen bir tür çardaktır. Başka bir deyişle üzeri sarmaşık bitki ile kaplanmış olan sütundur. Günümüzde tekrardan popülerlik kazanmış çardaktır. Sedir ve sekoya gibi ağaçlardan yapılır.

Tente sistemi bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde boşluklar tente ile kapatılır. Özel kumaşı ile yazları sıcaktan korur ve su geçirmez. Yağmurlu havalarda da işinize yarayacaktır. Açılır kapanır özelliği de tercih edebilirsiniz. Böylece bahçeniz kış mevsiminde de kış bahçesine Çeşme pergola dönüşür. Ayrıca kış aylarında da sizleri soğuktan korur.

Kurutulmuş ağaç taşları ile kuvvetli ve rutubete karşı da dayanıklıdır.

 

Nasıl Tercih Edilir?

Doğru ağacın kullanılması Çeşme pergola sistemi için önemlidir. Doğru ağaç seçimi ile uzun ömürlü bir tercih yapmış olursunuz. Pergola yapımı dikkat gerektiren bir iş olduğu için uzmanları tarafından yapılması doğru olacaktır.

 

Kullanım Alanları Nerelerdir?

Tüm mevsimlerde kullanılması için açılır kapanır sistem daha çok tercih edilir. Kahvaltı salonları, kafeterya, lokanta gibi birçok yer de karşımıza çıkar. Bulunan yerde isteğe göre açılıp kapanır özelliği mevcuttur.

 

Kumandalı Ve Işıklı Pergola

İşletmelerde sıklıkla tercih edilen modeldir. Bu sistem değişik renklerde aydınlatma özelliği ile görsel olarak dikkat çeker. Kumanda ile kolay bir şekilde kullanım sağlanır. Temizlik ve bakımı kolaydır. Isı izolasyonu için yardımcı olur. Ortama ferah bir görünüm katar.

Estetik açıdan da oldukça zengin bir görünüm sağlar. Açık mekanlarda her türlü hava şartına karşı kullanım sağlar. Dayanıklı alüminyum sayesinde sağlam bir yapıya sahiptir.

 

Therrawood Nedir?

Yüksek kalite ve çevreye uyum açısından ahşap bir kompozittir. Dış mekanlarda tercih edilen ahşap modeli kullanım açısından kısa ömürlüdür. Yıl da 2 defa cila yapılması gerekir. Maliyet açısından da zorluk çıkacaktır.

Tüm bu olaylara karşı terrawood Çeşme en iyi çözümdür. Havuz kenarlarında da kaymaz ve dayanıklı bir parça olarak tercih edilir. Therrawood hızlı ve kolay bir çözüm yoludur. Aynı zamanda istediğiniz profile zarar vermeden değişmesini sağlar. Teraslarda, havuz kenarlarında ve marinalarda tercih edilir.

Çocuklar içinde güvenilir yüzeye sahiptir. Paslı vida uçlarını terrawood Çeşme sayesinde göremezsiniz.

 

Therrawood Çit Modeli

Nem kokusu olmadan ve sağlam bir şekilde çit modelleri sunmaktadır. Yağmur, güneş ve diğer hava şartlarına karşı koruma sağlar. Kaliteli, estetik ve sağlam bir görünüm elde edersiniz. Ağaç atık malzemelerinden kullanıldığı için geri dönüşümlü bir malzeme olarak karşımıza çıkar. Çevresel atıklar ortaya çıkmamaktadır.

Su kapalı sistem olduğu için çevreye atık sağlamaz. Müşterilerin sorunlarını çözmede yardımcı olur. En önemli özelliği çevreyi kirletmez. Su ve nemden etkilenmez.