yükleniyor...

Pixi.

Pixi is a creative multi-concept WordPress theme will help business owners create awesome websites.

Address: 121 King St, Dameitta, Egypt
Phone: +25-506-345-72
Email: motivoweb@gmail.com

İzmir Pergola Ve Deck

  • 7 Eylül 2021

Pergola, belirli bir yürüyüş alanına yapılan gölgeli geçide denilir. İlgili geçit yolun kenarlarına dikilen direklerin üstünün kapatılması ile yapılmaktadır. İsteğe göre bagsi geçen direklere sarmaşık dikilebilmektedir. Yapıldığı yolu yağmur ve kar suyunun zararlı etkilerinden korumaktadır.

Pergola yapımında özellikle ahşap tercih edilmektedir. Bunun sebebi ahşabın estetik ve doğal bir görünüm vermesidir. Fakat ahşap malzemenin dış koşullara karşı dezavantajı vardır. Değişen hava olayları ve oluşan yağışlar ahşabı deforme etmektedir. Terrawood kompozit malzemesi içinde ahşap plastik ve alüminyum barındır. Alüminyum ve plastik ahşabın bahsi geçen dezavantajlarını kapatarak ahşabın dış alanda kullanılmasına olanak vermektedir.

Deck Nedir?

Deck elemanı Türkçede güverte adı ile bilinir. İlgili kelimenin anlamı dış mekan ahşap zemin kaplaması şeklindedir. Bu yüzden tercih edilecek ağacın türü sert olmalıdır. İlgili ağacın neminin % 9 – % 14 aralığında olması gerekmektedir. Deck yapımı için en kullanışlı malzemenin terrawood olduğu düşünülmektedir. Bunun sebebi ahşap bir kompozit malzeme olduğundan ötürü dış koşullara dayanıklı olmasıdır.

Deck Kullanım Alanları
Sauna mekanları
bahçeler
kamelyalar
yat güverteleri
çocuk oyun mekanları
yürüme alanları
iskele
havuz başları
teras ve balkon zeminleri
banyo zeminleri
peyzaj mobilyaları
duş yerleri
güneşlenme alanları
saksılık boşlukları
İzmir Pergola

İzmir ilinde pergola kullanımı oldukça yaygındır. Pergola malzemesi ve inşası için atadeck firmasının tercih edildiği bilinmektedir. İlgili firma İzmir pergola için malzeme olarak terrawood ahşap kompozit malzemesini kullanmaktadır.

Terrawood Pergolanın Avantajları Nelerdir?
İlgili malzeme % 100 geri dönüştürülebilir olduğu için çevreye duyarlıdır.
Yüksek bakım maliyeti bulunmamaktadır.
İlgili malzeme kolayca temizlenebilir bir yüzeye sahiptir.
İlgili firmada istenilen ebatta ürünler bulabilmek mümkündür.
İzmir Deck

İzmir’de deck sık bir şekilde kullanılmaktadır. İlgili elemanın malzemesi ahşaptır. Fakat İzmir yüksek nemli hava koşullarına sahip olduğu için ahşabı deformasyona uğratabilir. Bu yüzden İzmir deck için terrawood ahşap kompozit malzemesi önerilir. İlgili malzemeye atadeck firmasından ulaşılabilmektedir.

Terrawood Deck Avantajları
İlgili ürün sahip olduğu gizli klips sistemi ile hızlı ve pratik kullanım sunmaktadır.
Üretilen terrawood deck kaymaz bir yüzeye sahiptir.
Çatlamalara karşı garantilidir.