yükleniyor...

Pixi.

Pixi is a creative multi-concept WordPress theme will help business owners create awesome websites.

Address: 121 King St, Dameitta, Egypt
Phone: +25-506-345-72
Email: motivoweb@gmail.com

İzmir Ahşap Kompozit

  • 31 Ağustos 2021

Dış alana zemin için yapılan ahşap kaplamaya denilmektedir. Türkçede güverte ismiyle anılmaktadır. Sert bir ahşap türünden yapılmalıdır. Bunun sebebi ahşabın hava koşullarında bozulmaya uğramasıdır. Bu dezavantaj için bazı teknolojiler geliştirilmiştir. Ahşabın başka malzemelerle karıştırılarak kompozit ahşap elde edilmesi ilgili teknolojilerden bir tanesidir.

Teraslar, yat güverteleri, saunalar, bahçeler, iskeleler, havuz kenarları vb. deckin kullanım alanlarından bir kaç tanesidir. İlgili alanlarda suyun bulunması ahşaba zarar verebilmektedir. İlgili sebepten dolayı bu alanlarda kompozit ahşap tercih edilmektedir.

Ahşap Kompozit Nedir?

Ahşap tozunun içine farklı malzemeler karıştırılması ile elde edilen ahşap görünümlü malzemedir. İstenilen özelliğe göre ahşap, farklı malzemelerle ve belli oranlarla karıştırılabilmektedir. Yapılan işlemlerle ahşap doğal görünümünü kaybetmemektedir.

Ahşap Kompozit Malzemenin Avantajları
Aşınmaya karşı dayanıklıdır.
Böceklere, çürümeye karşı dayanıklıdır.
Suyun negatif etkilerine karşı etkilidir.
Şekil verilip işlenmesi kolaydır.
Geri dönüşümlü ürünlerden üretimi yaygındır. Bu yüzden ilgili malzeme sürdürülebilir olarak gösterilmektedir.
İstenilen forma girabilmektedir.
Bakım gerektirmeyen bir malzemedir.
Neden Deck Üretiminde Ahşap Kompozit Malzeme Kullanılmalıdır?

Deck dış alanda kullanılan ahşap bir yapı malzemesidir. Ahşap malzemesi olumsuz hava koşullarından etkilenmektedir. Bu yüzden ahşabın güçlendirilmesi gerekmektedir. Bu güçlendirme işlemi ahşaba başka malzemeler ilave edilerek yapılmaktadır. Bu işlem sonrasında oluşan malzemeye ahşap kompozit malzeme denilmektedir.

Deck elemanının kaygan bir yüzeye sahip olmaması ve sağlam yapıda olması gerekmektedir. Bu yüzden ahşap bu etmenler göz önüne alınarak güçlendirilmelidir.

İzmir Ahşap Kompozit

İzmir’de dış mekan kullanımı çok yaygındır. Bu yüzden peyzaj elemanları üretimi yapılmaktadır. İlgili elemanlar için İzmir ahşap kompozit tercih edilmektedir. Bu elemanlar İzmir’in değişen hava koşullarına ve yüksek nem oranına dayanıklı olarak hazırlanmaktadır. Bu tercih için atadeck firması önerilmektedir.

İzmir’de Deck Fiyatları

İzmir ilinde deck kullanımı sıkça terci edilmektedir. Bu yüzden İzmir’de deck fiyatları sıkça sorulan sorular arasındadır. İlgili sorunun cevabı bazı etmenlere göre değişmektedir. Bu etmenler şu şekildedir:
Seçilen kompozit ahşap malzemenin kullanıldığı ağaç türü
İlgili ağaç türünün talaş oranı
Talaşa katılan malzemeleri çeşitleri ve oranı
Deck yapılacak alanın büyüklüğü