yükleniyor...

Pixi.

Pixi is a creative multi-concept WordPress theme will help business owners create awesome websites.

Address: 121 King St, Dameitta, Egypt
Phone: +25-506-345-72
Email: motivoweb@gmail.com

Kompozit Deck Ve Ahşap Farkı

  • 3 Haziran 2018

Giderek yaygınlaşan kompozit Deck uygulaması beraberinde farklı soruları da getirmektedir. Bunların başında gelen soru ise; “Kompozit Deck ve ahşap Farkı nedir?” sorusudur. Bu yazımıda, sizlere bunun cevabı ile ilgili bilgileri derledik. Keyifli okumalar.

Kompozit Deck ve Ahşap Farkı

Son on yılda, kompozit zemin kaplamanın popülaritesinin artması, tüketiciler için şöyle bir sorunun sorulmasına neden oldu; “ahşap mı yoksa kompozit zemin kaplaması mı?” Her birinin maliyet, dayanıklılık, bakım / işçilik ve yaşam süresi dahil olmak üzere kendi eksileri ve artıları bulunmaktadır. Bununla birlikte, malzemeyi savunan pek çok özel ahşap kullanıcısı var ve bu nedenle ahşap kaplamaya karşı kompozit zemin kaplaması giderek daha fazla tercih edilmektedir.

Peki, kompozit döşemeyi bu kadar iyi bir seçenek yapan şey nedir? Yeni başlayanlar için, kompozit paneller neredeyse bakım gerektirmez. Genellikle zımparalama, sızdırmazlık veya boyama işlemlerine ihtiyaç duymazlar. Bununla birlikte, sabunlu su karışımından ve düşük güçte bir yıkayıcıdan veya yumuşak kıllı bir fırçadan oluşan altı aylık periyotlarda temizlik gerektirir.

Bakım ve Dayanıklılık

Kompozit paneller, leke tutmaz ve sert hava koşullarının yanı sıra 50 yıla kadar doğal aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklı, uzun ömürlü malzemelerden yapılmıştır. Onarım gerekmeden 10-30 yıl kadar kullanılabilir. Doğal bir ahşap güverteden farklı olarak, kompozit kıymık üretmez, çürümez veya böcek hasarlarına maruz kalmaz.

Maliyetler

Kompozit zemin kaplaması ahşaptan daha mı iyidir? Kompozit döşemenin birincil dezavantajı muhtemelen daha yüksek fiyat etiketidir. Kurulum için metrekare başına 30-45 dolar iken, doğal ahşap için 15 ile 25 dolar arasındaki fiyatla karşılaştırıldığında daha pahalı görülebilir. Bununla birlikte, kompozit zemin kaplaması ile ilgili avantajlar nedeniyle – düşük bakım, dayanıklılık ve malzemenin uzun ömürlü olması dahil – kompozit zemin kaplamanın maliyeti zamanla kolayca dengelenebilir ve sonuç olarak uzun vadede para tasarrufu sağlanır.

Ahşabın veya kompozit kaplamanın farkı, sonuçta tercihe bağlı olarak ortaya çıkıyor. Gerçek ahşabın zengin ve doğal görünümünü kesinlikle seviyorsanız ve bakım için gereken zaman ve para sizi rahatsız etmiyorsa, tercih edebilirsiniz. Ancak, az bakım gerektiren ve doğal bir kaplamanın iki katı kadar dayanabilen bir malzeme istiyorsanız, o zaman Kompozit Deck sizin seçiminiz olmalı.